Kasutustingimused

Apelsini e-poe kasutustingimused

DEKOLUST OÜ, registrikoodiga 12046591, aadress Jõe tn 4C, 10151 Tallinn (edaspidi Müüja) ja klient, kes vormistab E-poes tellimuse ja identifitseerib end sisestades tellimusele oma isikuandmed (edaspidi Ostja), sõlmisid käesoleva Apelsini E-poe Kasutuslepingu (edaspidi Kasutusleping).

Apelsini E-pood on internetiaadressil www.kodusvajalik.ee asetsev veebipood (edaspidi E-pood), mis on Müüja poolt loodud ning mille vahendusel toimub toodete müük Ostjale.

Kasutuslepingu tingimused kehtivad E-poest kaupade ostmisel.

Müüjal on õigus ühepoolselt tingimusi muuta ja täiendada, avaldades uued tingimused internetiaadressil www.kodusvajalik.ee. Kui klient esitab tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohalduvad tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimused.

Apelsini E-poe klienditeeninduse kontaktandmed on: e-post epood@kodusvajalik.ee, tel +372 5691 9522.

1. Üldsätted

1.1. Müüja ja Ostja juhinduvad omavaheliste suhete reguleerimisel Eesti Vabariigi seadustest ja muudest kehtivatest õigusaktidest ning Kasutuslepingus kokkulepitust.
1.2.Müüjal on õigus mistahes ajal teha pakutavasse E-poe teenusesse muudatusi.
1.3. Müüjal on õigus ühepoolselt muuta kasutuslepingu tingimusi ilma, et tal oleks kohustus teatada sellest elektronposti teel Ostjale.

1.4. Kasutusleping on kättesaadav aadressil www.kodusvajalik.ee ning ostuprotsessis enne Ostja poolt ostu eest tasumist.

2. Tooted ja ostu sooritamine

2.1. E-poes pakutavaid tooteid müüakse nii füüsilistele kui ka juriidilistele isikutele.

2.2. Teave kauba kohta on esitatud E-poes tootelehel.

2.3. E-poes pakutavad tooted on tavapäraselt laos olemas. E-poes kuvatud toodete saadavus võib muutuda reaalajas ja etteteatamata.

2.4. Kui toode puudub laost ja tellimust pole võimalik täita, siis võtab E-pood Ostjaga ühendust ning pakub välja uue tarneaja või pakub asendustoodet või tagastab makstud raha (sh. kauba kättetoimetamise kulud).
Müüjal on õigus E-poe vahendusel sõlmitud lepingust sanktsioonideta taganeda ning tellitud kaup jätta üle andmata või teenus osutamata, kui kaup on laost otsa saanud.
Ostjale tagastatakse raha viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast tellimuse esitamist.

2.5. Kuvatavad tootefotod on illustratiivse tähendusega ning võivad erineda tegelikust tootest. E-poe tootekirjeldused ei pruugi olla ammendavad ja võivad sisaldada tahtmatuid vigu. Toodete kohta täiendavat infot saab E-poe klienditeenindusest: e-post epood@kodusvajalik.ee, tel +372 5691 9522.

2.6. Ostja kinnitab, et on vähemalt 16-aastane.

2.7. Ostja valib E-poest välja soovitud tooted ning kohustub sisestama tellimuse täitmiseks nõutud andmed (perekonnanimi, eesnimi, registrikood, kontakttelefon, e-posti aadress, kättetoimetamise aadress, postiindeks), valima kättetoimetamisviisi, kinnitama Kasutuslepinguga tutvumist ja nõustumist ning tasub ostu ja kättetoimetamiskulude eest pangalingi või krediitkaardimakse vahendusel.

2.8. Ostja kohustub esitama ostu vormistamisel tõesed andmed, mis on vajalikud tellimuse täitmiseks. Müüja ei vastuta täitmisel Ostja poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud tellimuse mittetäitmise või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.

2.9. Müük toimub ja Kasutusleping jõustub siis, kui Ostja on saatnud E-poe kaudu tellimuse ning on tellimuse eest tasunud.

3. Hinnad

3.1. Kõik E-poes olevad hinnad on eurodes ja sisaldavad käibemaksu. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ja kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse Ostjale tellimuse vormistamisel.

3.2. Kauba hind võib muutuda reaalajas ja etteteatamata.
Toodetele kehtivad ostu tegemise hetkel E-poes kuvatud hinnad. Juhul kui müügihind on toote kättesaamise ajaks muutunud, jääb jõusse tellimuse vormistamise hetkel kehtinud hind.
Ostjal ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.

3.3. Müüjal on õigus E-poe vahendusel sõlmitud lepingust sanktsioonideta taganeda ning tellitud kaup jätta üle andmata või teenus osutamata, kui kauba hinda või omadusi on E-poes kuvatud valesti süsteemivea tõttu.

3.4. Toodete hinnad ning allahindlused E-poes võivad erineda müüja tavakaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlusest.

4. Tarneaeg ja kohaletoimetamise tingimused

4.1. E-pood võimaldab ostetud kauba kättetoimetamist Eesti Vabariigi ja Soome Vabariigi piires.

4.2. Kauba saatmiskulud kannab Ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

4.3. Ostjal on õigus valida järgnevate ostetud kauba (saadetise) kättetoimetamisviiside vahel:

4.3.1. Kaubad toimetatakse Ostja poolt valitud DPD pakiautomaati.

Teenuse hind on 3,40 €. Alates 50 € ostust, on teenus tasuta.

4.3.2. Kaubad toimetatakse Ostja poolt valitud Itella SmartPOST pakiautomaati.

Teenuse hind on 3,60 €. 

4.3.3. Kaubad toimetatakse Ostja poolt valitud Omniva pakiautomaati.

Teenuse hind on 3,70 €. 

4.3.4. Kaubad jõuavad pakiautomaati üldjuhul 3 tööpäeva jooksul ostu eest tasumisest.

Pakiautomaati toimetamist võimaldab E-pood vaid juhul, kui ostetava kauba mõõtmed ei ületa pakiautomaati mahtuva paki piirmõõte.

Ostetud kauba (saadetise) pakiautomaati toimetamisel saadetakse Ostjale SMS kauba saabumisest koos ukse avamiseks vajaliku uksekoodiga ning saadetist hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva, mille jooksul kohustub Ostja selle välja võtma.

Müüja ei vastuta Ostjale tekkinud kahju eest, kui Müüjast mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse pakiautomaadi uksekoodi ning selle alusel on kaup kätte saadud. Juhul, kui Ostja ei ole hoiutähtaja möödudes pakiautomaadist kaupa vastu võtnud, loeb Müüja, et Ostja on tellimusest loobunud.

Müüja tagastab kliendi poolt tasutud summa, millest arvestatakse maha toodete kohaletoimetamise tasu ja tasu summas vastavalt pakiautomaadi teenusepakkujale 3,40 €, 3,60 € või 3,70 € kaupade tagastamiskulude katteks, hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.3.5. Kaubad toimetatakse Ostjani või Ostja poolt tellimuses ära näidatud kauba saajani Eesti Vabariigi piires Itella SmartKULLERi kullerteenust kasutades.

Kuller toimetab kaubad määratud aadressile üldjuhul ülejärgmisel tööpäeval ostu eest tasumisest.

Teenuse hind on 8,90 €.

Saaja saab valida kauba (saadetise) kättesaamiseks sobiva ajavahemiku (kell 9-17 või 17-21 või igal ajal). Saajale saadetakse kauba (saadetise) kättetoimetamise hommikul SMS-teade kulleri saabumisest valitud ajavahemikul. Kuller helistab saajale kuni 30 minutit enne kohale jõudmist. Saadetis antakse saajale üle unikaalse koodi alusel, mis saadetakse saajale SMS-teatega. Kui esimel korral ei õnnestu pakki kliendile üle anda, lepib kuller vajadusel kokku teise aja. Vastavalt saaja soovile on võimalus saadetis suunata ilma lisatasuta ümber ka sobivasse pakiautomaati.

Ostja peab tagama kullerfirmaga kokkulepitud ajal ja aadressil toodete vastuvõtmise. Juhul, kui Ostja ei vasta telefonile ja/või ei taga toodete vastuvõtmist kulleri jõudmisel kliendi asukohta või muutub muu kliendi poolse asjaolu tõttu toodete kokkulepitud ajal üleandmine võimatuks, loeb Müüja, et Ostja on tellimusest loobunud. Müüja tagastab kliendi poolt tasutud summa, millest arvestatakse maha toodete kohaletoimetamise tasu ja tasu summas 8,90 € kaupade tagastamiskulude katteks, hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.3.6. Kaubad toimetatakse Ostjani või Ostja poolt tellimuses ära näidatud kauba saajani Eesti Vabariigi piires DPD kullerteenust kasutades.

Kuller toimetab kaubad määratud aadressile üldjuhul ülejärgmisel tööpäeval ostu eest tasumisest.

Teenuse hind 6,70 €.

Ostja peab tagama kullerfirmaga kokkulepitud ajal ja aadressil toodete vastuvõtmise. Juhul, kui Ostja ei vasta telefonile ja/või ei taga toodete vastuvõtmist kulleri jõudmisel kliendi asukohta või muutub muu kliendi poolse asjaolu tõttu toodete kokkulepitud ajal üleandmine võimatuks, loeb Müüja, et Ostja on tellimusest loobunud. Müüja tagastab kliendi poolt tasutud summa, millest arvestatakse maha toodete kohaletoimetamise tasu ja tasu summas 6,70 € kaupade tagastamiskulude katteks, hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.3.7. Juhul, kui tooted jäävad õigeaegselt kätte toimetamata Müüjast tulenevatel asjaoludel, teavitatakse Ostjat sellest tellimuses esitatud kontaktandmetel, leppides samas kokku uue kätte toimetamise aja. Uues ajas kokkuleppe mittesaavutamisel on Ostjal õigus tellimusest loobuda ning müüja tagastab kliendile tellimuse maksumuse hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.3.8. Kaubad toimetatakse Ostja poolt valitud Soome DPD pakiautomaati.

Kaubad jõuavad pakiautomaati üldjuhul 3 tööpäeva jooksul ostu eest tasumisest.

Teenuse hind on 9,90 €.

4.3.9. Kaubad toimetatakse Ostja poolt valitud Soome Itella SmartPOST pakiautomaati.

Kaubad jõuavad pakiautomaati üldjuhul 3 tööpäeva jooksul ostu eest tasumisest.

Teenuse hind on 14,90 €.

4.3.10. Pakiautomaati toimetamist võimaldab E-pood vaid juhul, kui ostetava kauba mõõtmed ei ületa pakiautomaati mahtuva paki piirmõõte.

Ostetud kauba (saadetise) pakiautomaati toimetamisel saadetakse Ostjale SMS kauba saabumisest koos ukse avamiseks vajaliku uksekoodiga ning saadetist hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva, mille jooksul kohustub Ostja selle välja võtma.

Müüja ei vastuta Ostjale tekkinud kahju eest, kui Müüjast mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse pakiautomaadi uksekoodi ning selle alusel on kaup kätte saadud. Juhul, kui Ostja ei ole hoiutähtaja möödudes pakiautomaadist kaupa vastu võtnud, loeb Müüja, et Ostja on tellimusest loobunud.

Müüja tagastab kliendi poolt tasutud summa, millest arvestatakse maha toodete kohaletoimetamise tasu ja tasu summas 9,90 € või 14.90 € kaupade tagastamiskulude katteks, hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.3.11 Ostja tuleb ise kaupadele järele Apelsini Rocca al Mare keskuses olevasse kauplusesse (Rocca al Mare keskus, Paldiski mnt 102, Tallinn).

Teenus on tasuta.

Kui kaup on pakitud, saadetakse vastav teade Ostja e-mailile. Kui Ostja sooritab ostu E-poe kaudu enne kl 15:00, siis võimaldab Müüja ostetud kaupade väljastamist järgmisel päeval alates kl 10:00.

Apelsini kauplus väljastab E-poest tellitud kauba vaid isikut tõendava dokumendi alusel tellimuses näidatud Ostjale või Ostja määratud kauba saajale.

Kaupu hoitakse kaupluses 7 kalendripäeva, mille jooksul kohustub Ostja selle välja võtma. Juhul, kui Ostja ei ole hoiutähtaja möödudes kauplusest kaupa vastu võtnud, loeb Müüja, et Ostja on tellimusest loobunud.

4.4. Ostja kohustub punktides 4.3.1. – 4.3.11. kirjeldatud tarneviiside kasutamise korral Müüjat kirjalikult informeerima koheselt, kuid mitte hiljem, kui 2 tööpäeva jooksul saadetise vastuvõtmisest, kui saadetis on mittenõuetekohaselt üle antud, purunenud, puudujäägiga või mittetäiskomplektne.

Samuti kohustub Ostja Müüjat hiljemalt 15 kalendripäeva jooksul alates tellimuse kinnituse saamisest kirjalikult informeerima, kui saadetis ei ole Ostja poolt valitud tarneviisi teel toimetatud nimetatud sihtkohta või tehtud nimetatud sihtkohas kättesaadavaks.

5. Tagastusõigus

5.1. E-poest ostetud kaupadele kehtib 14-päevane tagastusõigus.

5.2. Tagastustähtaeg lõppeb 14 päeva möödumisel alates päevast, mil Ostja või tema nimetatud isik, kes ei ole kauba vedaja, on saanud kauba füüsiliselt oma valdusesse.

5.3. Tagastatav toode peab olema puuduseta, täiskomplektne, originaalpakendis ja kasutamata. Tootepakendid võivad olla avatud vaid ettevaatlikult neid kahjustamata, nii nagu seda lubatakse tavapäraselt teha tavapoes.

5.3.1. Kui Ostja on kaupa kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

5.4. Toote tagastamiseks tuleb esitada taganemisteade e-mailile epood@kodusvajalik.ee.
Kirjas peab olema järgmine info: tagastatav kaup, tellimuse number, kauba kättesaamise kuupäev, ostja nimi, ostja kontaktandmed ning tagastamise põhjus.

5.5. Kasutuslepingust taganemisel on Ostjal kohustus ostetud asi viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast Kasutuslepingust taganemisest teatamist, tagastada Müüjale.

5.5.1. Tagastamise võimalused/asukohad:
– SmartPOST pakiautomaat, Tallinna Rocca Al Mare keskus

– DPD pakiautomaat, Tallinna Rocca Al Mare keskus

– Omniva pakiautomaat, Tallinna Rocca Al Mare keskus

– kauplus Apelsin, Rocca al Mare keskus, Paldiski mnt 102, Tallinn

5.5.2. Juhul, kui nimetatud tähtaja jooksul ei ole tagastus jõudnud Müüjani, on Müüjal õigus viivitada tagasimaksega tagastuse kättesaamiseni või Ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud.

5.6. Kui tagastus on kooskõlas Kasutuslepingu punktidega 5.2.-5.5., tagastab Müüja Ostjale kõik Kasutuslepingu raames saadud maksed, sealhulgas kättetoimetamiskulud (välja arvatud täiendavad kulud, mis tulenevad Ostja poolt valitud kättetoimetamise viisist, mis erineb Müüja pakutud kõige odavamast tavapärasest kättetoimetamise viisist) viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel alates päevast, mil Müüja sai teada Ostja otsusest Kasutuslepingust taganeda, sai lepingu esemeks olevad kaubad oma valdusesse ning need vastasid täielikult Lepingu punktis 5.3. kirjeldatule.

5.7. Kauba tagastamise kulud kannab Ostja, välja arvatud juhul kui tagastatav kaup ei vastanud Ostja tellimusele (nt. vale või defektiga asi).

5.8. Raha kantakse üle samale arvelduskontole, kust toimus selle laekumine Müüjale.

5.9. Juhul kui peale toote tagastamist ilmneb, et toode ei vasta E-poe Kasutuslepingu punktides 5.3. toodud tingimustele, siis Müüja arvab Ostjale tagastatavast summast maha Ostja kauba väärkasutamisest tingitud kauba väärtuse vähenemise.

6. Pretensioonide esitamise kord

6.1. Ostjal on õigus Kasutuslepingu tingimustele mittevastava kauba puhul, mis on puudustega, esitada kaebus ning kaup tagastada.
Puudusega kauba puhul on Ostjal õigus esitada Müüjale kaebus 2 aasta jooksul alates kauba üleandmise päevast.
Puuduse tekkimisel on esimese aasta jooksul puuduse tõendamiskohustus Müüjal, järgneva teise aasta jooksul Ostjal.
Kaebus tuleb esitada viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 2 kuu jooksul alates kauba puuduse avastamisest.
Hilisemate probleemide lihtsamaks lahendamiseks peaks Ostja säilitama kindlasti ostudokumendi (arve), mis tõendab, et kaup on ostetud Apelsini E-poest. Ilma müüki tõendava dokumendita võib Müüja probleemi lahendamata jätta.

6.2. Kaebused esitab Ostja e-posti aadressil epood@kodusvajalik.ee. Kaubad saab tagastada Apelsini Rocca al Mare keskuses olevasse kauplusesse (Rocca al Mare keskus, Paldiski mnt 102, Tallinn).

Müüja vastab kaebusele hiljemalt 15 päeva jooksul alates kaebuse saamisest.

6.3. Puudusega kauba korral on Ostjal õigus: 1) Nõuda esmalt kauba tasuta parandamist või selle asendamist uue kaubaga. 2) Nõuda ostuhinna alandamist või Kasutuslepingust taganemist, juhul kui: – Müüjal ei ole võimalik kaupa parandada või asendada, – parandamine ebaõnnestub, – Müüja ei ole kauba puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud, – kauba parandamise või asendamisega on Ostjale tekitatud põhjendamatuid ebamugavusi. Müüja ei vastuta kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba otstarbele mittevastava kasutamise, hooldamise või rikkumise tõttu.

7. Isikuandmed ja nende kasutamine

7.1. Ostja annab E-poes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega selge ja teadliku nõusoleku Müüjale enda isikuandmete töötlemiseks.

7.2. Tellimuse esitamisel Ostja poolt sisestatud Müüjale teatavaks saanud Ostja isikuandmed kantakse kliendiregistrisse ning kasutatakse müügiteenuse osutamiseks ja kauba pakkumiseks Ostjale.

7.3. Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Ostja personaalsete pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub ka Müüjal ligipääs.

7.4. Registreeritavate isikuandmete koosseisu kuuluvad andmed Ostja tellimuse kohta, ostetud kaubad, soovikorvi paigutatud tooted, perekonnanimi, eesnimi (eesnimed), tänav, maja, korteri number, asula või linn, postiindeks, riik, telefoninumber, sünniaeg, sugu, tarnimise viis, sisestatud kommentaarid, kasutatud makseviis, Kasutuslepinguga nõustumine, müügipakkumiste saatmisega nõustumine, kasutatav internetilehitseja ning selle versioon, operatsioonisüsteem, IP-aadress, kasutatava seadme tüüp, toimingute teostamise aeg, Apelsini kliendikaardi number.

7.5. Isikuandmeid töötleb Müüja ehk Dekolust OÜ, Jõe tn 4C, Tallinn.

7.6. Ostja isikuandmeid, mis on vajalikud kauba kättetoimetamiseks Ostjale edastakse kulleriteenust osutavaile ettevõttele.

7.7. Isikuandmete kaitse on tagatud kõigi seadusest tulenevate turvameetmetega.

7.8. Teenuse osutaja kohustub mitte edastama registreeritud isikuandmeid kõrvalistele isikutele.

7.9. Müüja jätab endale õiguse edastada Ostjat puudutavaid isikuandmeid isikuile, kellel on selleks lepinguga antud õigus, seaduslik õigus ning kes töötleb andmeid seadusega ettenähtud kohustuse täitmiseks ning isikuile, kellel on selleks seaduslik õigus ning see toimub Ostja või muu isiku elu, tervise või vabaduse kaitseks.

7.10. Ostjal on õigus kontrollida teda ennast puudutavaid isikuandmeid, samuti neid muuta või paluda kõrvaldada oma isikuandmed registrist.

7.11. Ostja annab Müüjale nõusoleku saata tellimuse esitamisel sisestatud e-posti aadressil tellimuskinnituse või muid Kasutuslepingu täitmiseks vajalikke e-kirju.

7.12. Ostja annab Müüjale nõusoleku saata müügipakkumisi tellimuse esitamisel sisestud e-posti aadressil juhul, kui on märkinud ära vastava nõusoleku tellimuse esitamise lehel linnukesega vastavas aknas.

8. Vastutus

8.1. Müüjal lasub vastutus toote müügihinna ulatuses. Müüja ei võta vastutust defektiga toodete poolt tekitatud kahjude eest nagu vara või informatsiooni kahjustumine, käibe või kasumi kaotamine.

8.2. Ostja kohustub kasutama E-poe teenust üksnes headele tavadele tuginedes.

9. Erimeelsused

9.1. E-poe Kasutuslepingust tulenevad erimeelsused Ostja ning Müüja vahel lahendatakse läbirääkimiste teel.
Kokkuleppe mittesaavutamisel on Ostjal ja/või Müüjal õigus pöörduda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Ameti juures tegutseva tarbijakaebuste komisjoni poole või lahendatakse erimeelsus Harju Maakohtus.
Ostja võib pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

10. E-poe kasutuslepinguga nõustumine

10.1. Kasutuslepingus toodud tingimustega tutvumine on Ostjale kohustuslik.

10.2. Tellimuse esitamisel, märkides linnukesega vastavas aknas „Olen lugenud ja nõustun Kasutustingimustega”, nõustub Ostja, et on tutvunud Kasutuslepingus toodud tingimustega, neist aru saanud ja nõustub Kasutuslepingus toodud tingimustega.

Dekolust OÜ
Tallinn 20.09.2022